BUGÜN Tümü
  08:00 - 09:00    BASINDA BUGÜN
  10:00 - 11:00    SERBEST YAYIN
  11:00 - 12:00    CUMA SOHBETLERİ
  13:00 - 15:00    GÖNÜLDEN DAMLALAR
Haber Detay
KAMİMDER Hizmete Açıldı
Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği birçok seçkin davetlinin katıldığı törenle açıldı.

Açılış törenine, Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Önder İmam-Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği onursal Başkanı İbrahim Solmaz, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Erkoç, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Metin Âşık, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, iş adamı Mahmut Arıkan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı ve davetliler katıldı.
 
Açılışta kısa bir konuşma yapan Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi Mezunu Kırıkkale Valisi olan Ali Kolat açılışta yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Uzun zamandır Kahramanmaraş’a gelmemiştim, en son 1985 yılında gelmiştim. Hakikaten Kahramanmaraş’ı tanıyamaz oldum, çok büyük değişiklikler, gelişmeler olmuş. Biliyorsunuz ülkemizde de ciddi manada gelişmeler ve dönüşümler var. Ben 1963-64 yılında Kahramanmaraş İmam Hatip okuluna yatılı öğrenci olarak gelmiştim, 69 yılında mezun oldum. O zamanki şartlarla günümüzdeki şartlar arasında çok büyük bir farklılık, gelişme var. O zaman bir avuç yürekli insan o okulu meydana getirebilmek, o pansiyonu yapabilmek için büyük fedakârlıklar yapmışlardı. Görüyorum ki bu günde aynı coşkuyla, aynı fedakârlıkla bu hizmetler sürdürülmektedir. Ben emeği geçen, hizmet eden herkese teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Tabi İmam Hatip Okulu mandalitesi herkesi kucaklayan, herkese dost ve kardeşçe yaklaşan bir mandalitedir.
 
Dolayısıyla da herkes bizim insanımızdır, insanımızı da ötelemek gibi bir düşünce de kesinlikle söz konusu olmaz. Bizim görevimiz insanımızı kucaklamak, birlik ve beraberlik içinde geçmişimize uygun bir anlayışla geleceğimizi de şekillendirmek, hepimizin insan olarak görevidir” dedi.
 
Açılışta ayrıca Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Önder İmam-Hatip Liseleri Mezunları Ve Mensupları Derneği onursal Başkanı İbrahim Solmaz ve Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Yunus Doğru birer konuşma yaptılar...

© Copyright & 2011 Gönülfm * Tüm hakları Saklıdır.