BUGÜN Tümü
  08:00 - 09:00    BASINDA BUGÜN
  10:00 - 11:00    SERBEST YAYIN
  11:00 - 12:00    CUMA SOHBETLERİ
  13:00 - 15:00    GÖNÜLDEN DAMLALAR
Haber Detay
Necip Fazıl Büyük Doğu Paneli
Türkiye Yazarlar Birliği Kahramanmaraş Şubesi tarafından, Necip Fazıl Büyük Doğu Paneli ve Fotoğraf Sergisi düzenlenecek.

Türkiye Yazarlar Birliği Kahramanmaraş Şubesi tarafından, Necip Fazıl Büyük Doğu Paneli ve Fotoğraf Sergisi düzenlenecek.


Üstad Necip Fazıl Kısakürek, vefatının 30.Yılında şehrimizde anılıyor.
Türkiye Yazarlar Birliği Kahramanmaraş Şubesinin düzenlediği büyük şair ve fikir adamının bıraktığı manevi mirası olan “Büyük Doğu” idealinin, alanında uzman konuşmacılar tarafından değerlendirileceği panel 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 20:30 da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde yapılacak.
Panele katılan konuşmacılardan Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan “Necip Fazıl, Öncü Kuşak ve Medeniyet Fikri” başlıklı tebliğini sunacak.
Diğer konuşmacı, İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi (İFAM) Başkanı İhsan Şenocak “Bir Keşf-i Kadim Olarak Büyük Doğu ve Necip Fazıl” isimli sunumunu yapacaktır. Üçüncü konuşmacı yazar Haki Demir’in konu başlığı ise “İslam Tefekkür Mecrasını Açan Adam Necip Fazıl”.
Oturum başkanlığını Sütçü İmam Üniversitesi öğretim görevlisi İsmail Göktürk’ün yapacağı panelde ayrıca misafirler Necip Fazıl’ın kendi sesinden “Ayasofya Hitabesi” ni sinevizyon eşliğinde dinleyecekler.
Necip Fazıl’ın hayatından kesitler sunan fotoğraf sergisi ise 17-18-19 Mayıs 2013 tarihlerinde yine Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi sergi salonunda görülebilecek. Sergi süresince ve panel programında Üstad Necip Fazıl’ın eksiksiz bütün kitapları % 50 indirimle satışa sunuluyor. Ayrıca programda Necip Fazıl posterleri izleyicilere hediye edilecek.
İçerik ve organizasyon bakımından alışılmışın dışında çok farklı hazırlanan program, Üstad Necip Fazıl ismine aşina olanlar tarafından yoğun ilgi göreceğe benziyor. 

haberkahramanmaraş Haber Merkezi
© Copyright & 2011 Gönülfm * Tüm hakları Saklıdır.